CYBERFOLK _SS16 CONFASHION

Mocne kolory, wzory, tkane pasy, haftowane ornamenty to wszystko kojarzy się nam z folklorem, z którym moda chętnie romansuje. Jednak dużo łatwiej jest przetworzyć, a nawet zacytować egzotykę niż rodzimą kulturą ludową. To właśnie folk w tym sezonie stał się bezpośrednią inspiracją dla projektantki CONFASHION, która postanowiła zmierzyć się z ogranym już tematem i zinterpretować go nowocześnie.

Ludowość jest naszym dziedzictwem jest wbudowana w nasz kod kulturowy, jesteśmy w stanie rozpoznać właściwe dla niej motywy, kolory i formy.
Folk CONFASHION jest rozkodowany, zdekonstruowany cyfrowo. Marka celowo zrezygnowała z haftu i innych bezpośrednich nawiązań do tradycyjnego rzemiosła.
Narysowane ręcznie łowickie róże są przetworzone komputerowo, stają się częścią drukowanych wzorów. Wyprane z koloru kwiaty to także deseń tkanych (komputerowo, a jak żeby inaczej żakardów). Pionowe “łowickie” pasy pojawiają się w kolekcji jako cyfrowo naniesiony cieniowany nadruk na plisowane spódnice.

Drukowane drobne plisy, których dolna krawędź jest wykończona laserowo to już niemalże znak rozpoznawalny marki.
W tym sezonie kolorowe plisy są łączone z gładkimi tkaninami.
Prosta koszula staje się sukienką : raz krótką, innym razem długą.
Nowością w CONFASHION są żakardowe troszkę bardziej oficjalne sukienki.
Sukienkom towarzyszy parciany pasek w tęczowe paski lub granatowy z plastikową zabawną klamerką. Syntetyczne neonowe korale i sztuczne perły tworzą ornament na chabrowej bluzie i ozdabiają sportowe kieszenie sukienek.

Marka bawi się kolorem, buduje z niego swoją opowieść.
Autorką zdjęć najnowszej kolekcji jest Ania Cywińska, zdolna fotografka, która dołożyła do kampanii CONFASHION fragmenty cyfrowego kodu, sposobu w jaki programuje się strony internetowe.

Pobierz informację prasową w dosc

Pobierz informację prasową w pdf

Fotografia: Ania Cywińska http://www.aniacywinska.com
Modelka: Karlie / United for Models
Makijaż: Paulina Kurowiak
Włosy: Dariusz Madej
Stylizacja: Agnieszka Nowicka / Kinga Król