CONFASHION W Kopenhadze

Pierwszy raz w Kopenhadze, pierwszy raz na targach mody CIFF i pierwszy raz wzięliśmy udział w programie promującym polski design. Dla nas to bardzo duże wyróżnienie współpracować z culture.pl

Culture.pl to marka stworzona przez Instytut Adama Mickiewicza zajmująca się promowaniem kultury polskiej w świecie. W ramach culture.pl prowadzony jest serwis informujący o najważniejszych wydarzeniach związanych z kulturą polską a także organizowane są wydarzenia promujące rodzimą kulturę i design na świecie. Jednym z takich programów jest ten w którym wzięłam udział, czyli “Wystawiajmy się! “mający na celu wspieranie polskich projektantów w prezentowaniu swoich prac na najważniejszych światowych targach i wystawach i dający możliwość zaistnienia na międzynarodowym rynku. Program jest otwarty i każda osoba zajmująca się designem może się zgłosić. Na podstawie złożonych aplikacji w tym roku wyłoniono 17 projektantów z różnych dziedzin.  w tym roku po raz pierwszy program ten był skierowany także do projektantów zajmujących się modą.

W ramach projektu Wystawiajmy się!:Confashion,  Bola by Ola Bajer, Doom 3000,  Kaaskas, Nenukko, Michał Szulc pokażą  lub już pokazali swoje kolekcje na dużych międzynarodowych imprezach.  Kaaskas i Michał Szulc jadą do Paryża na targów Who’s next? a Nenukko prezentowało swoje projekty podczas Fashionclash Festival w Maastricht a Bola by Ola Bajer i Doom 3000 w Berlinie podczas Alternative Fashion Week.

A Confashion oczywiście w Kopenhadze podczas targów CIFF   

CIFF (Copenhagen Interational Fashion Fair )  to największe targi mody w w Skandynawii, to mnóstwo światowych marek tych topowych i tych mniej znanych. Oprócz targów CIFF w tym samym czasie jest też Copenhagen Fashion Week i targi Revolver, o których myślimy na przyszłość. Czekamy jeszcze na potwierdzenie zamówień, dopóki to się nie wydarzy to trudno mówić o bilansie. Klienci ze Szwecji, Danii czy Norwegii są bardzo wymagający, zwracają uwagę na jakość tkanin i wzornictwo, co też jest bliskie marce Confashion.

Dostaliśmy zaproszenie na targi PURE w Londynie, rozmawialiśmy z ich  przedstawicielką. Poznaliśmy fantastyczne marki z Europy, których nie ma w Polsce i rozważamy otwarcie własnego conceptstoru. Dostaliśmy też zaproszenie na wystawę designu, ale o tym jeszcze nie mogę za wiele mówić.

Projekt jest współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl oraz zamieszczenia logo Powered by Adam Mickiewicz Institute/Culture.pl