Movimiento Fuerte znaczy silny ruch

Moc ruchu, siła poruszenia. Siła jest kobietą!

Flamenco to taniec, który opowiada historie, historie wspólnoty i historie jednostek. W jego skomplikowanych gestach snują swoje opowieści kobiety, tancerki. Mówią o rzeczach uniwersalnych, wpisujących się w codzienne życie, wymuszanych przez nie decyzjach i odpowiedzialności. Te same kobiety maszerują przez historię, by walczyć o samostanowienie. Taniec pełen emocji, jego ekspresja i rytm tworzą własną przestrzeń i język. Skodyfikowanemu ruchowi andaluzyjskiego tańca towarzyszy tradycyjny, wdawałoby się, niezmienny kostium.

Z czerni sceny wyłaniają się tancerki Espacio Flamenco, we współczesnych ubraniach Confashion, oversizowe swetry i plisowane spódnice. Zmienia się ich charakter. Punktowe oświetlenie, jak u Caravaggia buduje napięcie, tworzy nowy związek kobiecości, mody i tańca. Dynamika tańca pokazuje drukowane wachlarze spódnic. Spektakl dzieje się tu i teraz.

Flamenco tańczą z pasją współczesne kobiety, nowoczesne dziewczyny, które na co dzień żyją w XXI wieku, ze wszystkimi jego udogodnieniami i ograniczeniami. To one wychodzą z cienia, by walczyć o pełnię swoich praw. To ruch pełen siły, emocji, ekspresji ciała, którego podmiotowość po raz kolejny jest podawana przez patriarchalne oko w wątpliwość.

“Moje ciało, moja sprawa !”

Confashion jest marką, która tworzy dla, kobiet nowoczesnych, świadomych siebie i swojego ciała. Kinga Król projektuje ubrania, w których nie sposób zginąć w tłumie. Nowa kolekcja Confashion to nie tylko plisy, solejki i kolorowe printy. Marka proponuje też wysokiej jakości swetry, którymi powraca do swoich początków. Projektantka nie boi się nowych wyzwań i ryzykownych połączeń, co widać m.in. w sesji z udziałem tancerek flamenco.

Movimiento Fuerte

Zdjęcia: Andrzej Kałużny

Modelki: Ewa, Emilia, Sylwia, Konstancja ( Espacio Flamenco)

Miejsce: Espacio Flamenco

Stylizacja: Kinga Król

Choreografia: Ewa Jakubiec