SHOWROOM w PARYŻU

 

Pokazać kolekcję podczas Fashion Week’a w Paryżu brzmi trochę jak marzenie szaleńca. Nam się udało to zrobić na przełomie września i października pokazałyśmy w Paryżu kolekcję wiosna / lato 2019. Prezentacja kolekcji CONFASHION miała miejsce w Showroomie Tuileries w wielogwiazdkowym hotelu, który jest jednym z tych, do którego przyjeżdża fashion society. Podczas Paris Fashion Week’a można otrzeć się o ludzi znanych tylko ze stron gazet, guru projektowania i opiniotwórczych dziennikarzy. Trwające kilka dni święto mody to rzeczywiście mnóstwo pokazów, tysiące kolekcji prezentowanych w showroomach. Showroom, który wybrałyśmy działa od lat w tym samym miejscu i ma portfolio  stałych klientów z Japonii bliskiego wschodu i Europy. Udział w międzynarodowym showroomie jest okazją by zaprezentować swoje projekty szerszej publiczności i włączyć się do światowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. 

Wyjazd ten jest efektem współpracy projektantki Kingi Król z Instytutem Adama Mickiewicza, który pod marką Culture.pl promuje polski design. Program “Wystawiajmy się! “ wspiera rodzimych projektantów tworząc możliwości pokazywania ich prac w Europie i na świecie. 

Culture.pl to marka stworzona przez Instytut Adama Mickiewicza zajmująca się promowaniem kultury polskiej w świecie. W ramach culture.pl prowadzony jest serwis informujący o najważniejszych wydarzeniach związanych z kulturą polską a także organizowane są wydarzenia promujące rodzimą kulturę i design na świecie. Jednym z takich programów jest ten w którym wzięłam udział, czyli “Wystawiajmy się! “mający na celu wspieranie polskich projektantów w prezentowaniu swoich prac na najważniejszych światowych targach i wystawach i dający możliwość zaistnienia na międzynarodowym rynku. Program jest otwarty i każda osoba zajmująca się designem może się zgłosić. Na podstawie złożonych aplikacji w tym roku wyłoniono projektantów z różnych dziedzin. Po raz drugi program ten był skierowany także do projektantów zajmujących się modą.

Projekt jest współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl

 

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro